Warum tötest du, Zaid? (Prečo zabíjaš, Zaid?)

Nová kniha Jürgena Todenhöfera: Warum tötest du, Zaid? (Prečo zabíjaš, Zaid?), C. Bertelsmann, Gütersloh, 2008.

Masmédiá a politika maskujú a skrývajú pred nami skutočnosť v Iraku a Afganistane, ale Jürgen Todenhöfer položil prst do rany. Podáva správu, že medzi irackým civilným obyvateľstvom osobne narátal (odhaduje) asi 100 000 bojovníkov odporu proti okupantovi. Príčinou je vraždenie civilného obyvateľstva, mučenia a únosy. Za posledných päť rokov bolo v Iraku zabitých asi 1,2 milióna civilistov. O tých 500 000 mŕtvych v dôsledku embarga v deväťdesiatych rokoch sa už ani nehovorí. To boli iní ľudia ako okolo 1000 zabitých teroristov skupiny al-Káida, ktorí na 80 % prišli z cudziny. V každodenných správach sa hovorí len o atentátoch teroristov; rastúci odpor domáceho obyvateľstva sa zamlčuje.

Todenhöfer zozbieral materiál pre svoju knihu na miestach činu za životunebezpečných podmienok. V histórii 22-ročného Zaida, ktorý v tejto vojne stratil temer všetko, sa odzrkadľuje história väčšiny národa, ktorý sa zapája na jednej strane do boja proti útočníkovi, na druhej strane proti teroru al-Káida. Kniha má byť protiváhou miliardovej propagandistickej mašinérie americkej administratívy a má dať šancu pravde a spravodlivosti pre týraný národ.

Todenhöfer bol dve desaťročia poslancom za CDU a expertom pre rozvojovú pomoc a odzbrojenie. Posledných desať rokov aktívne bojuje za mier na blízkom východe. Jeho prvý bestseller sa volal „Kto už plače za Abdulom a Taňou?“ Z výnosu svojich kníh financuje domov pre poranené deti v Kábule a školu pre deti ulice v Bagdade.

Zaid je bojovník odporu, nie je terorista! Toto rozlíšenie je samozrejmé, pretože každá okupácia má za následok vznik bojovníkov za slobodu. Bezpodmienečne treba však na ňom trvať, pretože u mnohých súčasníkov sa rozšírila mienka (iste aj pod vplyvom jednostranného spravodajstva), že kto nesúhlasí s americkou politikou, je tým činom terorista.

Prvých 5 Todenhöferových téz znie:

Západ je oveľa násilníckejší ako moslimský svet. Od začiatku kolonizácie boli povraždené milióny Arabov.

Vzhľadom na bojachtivosť Západu neprekvapuje, že podpora moslimských teroristov narastá.

Teroristi pod maskou islamu sú vrahovia. To isté platí o kresťanských podpaľačoch, ktorí sa púšťajú do agresívnych vojen zakázaných medzinárodnými zákonmi.

Moslimovia sú aspoň takí tolerantní ako židia a kresťania. Prispeli veľkým podielom k rozvoju západnej civilizácie.

Láska k Bohu a blížnemu je základným príkazom nielen Biblie, ale aj Koránu.

Prameň: http://www.warumtoetestduzaid.de/en/mainmenu/home.html

Be the first to comment on "Warum tötest du, Zaid? (Prečo zabíjaš, Zaid?)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*