Týždeň protestov: Sloboda pre Mubaraka Balu

Včera uplynul už celý týždeň, keď bol náš priateľ a humanista Mubarak Bala zadržaný políciou. Medzinárodní humanisti pracujú s celým tímom právnikov priamo v Nigérii a pripravujú podanie, ktorým chcú vymôcť pre Mubaraka jeho práva.

Predsedníctvo Spoločnosti Prometheus v koordninovanej aktivite s Medzinárodnými humanistami sa obrátilo e-mailom a listom na Ministra zahraničných vecí a Európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivana Korčoka so žiadosťou o diplomatickú intervenciu v prospech Mubaraka Balu. Požiadali sme ho, aby osobne, resp. prostredníctvom nášho zastupiteľského úradu v Nigérijskej federatívnej republike podnikli naliehavé kroky a vyzvali nigérijské orgány k:

  • objasneniu právneho postavenia a miesto pobytu pána Mubaraka Balu a požiadali o jeho okamžité a bezpodmienečné prepustenie, ak nebol obvinený v rámci 24-hodinovej lehoty stanovenej v ústave Nigérijskej federatívnej republiky;
  • umožneniu bezplatného a neobmedzeného prístupu pána Mubaraka Balu k jeho právnemu zástupcovi/poradcovi;
  • premiestneniu pána Mubaraka Balu na neutrálne územie, napríklad do Lagosu, kde je pravdepodobnejšie, že dostane spravodlivý súdny proces v prípade, že sa súdny proces proti nemu uskutoční;
  • zaručenie zdravia bezpečnosti pána Mubaraka Balu počas jeho zadržania vo väzbe, najmä vo súvislosti s mnohými vyhrážkami smrti, ktorých bol objektom a všeobecne zvýšeného rizika, ktoré mu hrozí počas pobytu vo väzbe s spojení s pandémiou koronavíru COVID-19.

O reakcii pána ministra vás budeme informovať.

Dnes, s pomocou ateistov United v Los Angeles, zahajujú Medzinárodní humanisti TÝŽDEŇ radových PROTESTOV a aktivít na pomoc #FreeMubarakBala. Vyzývame našich priaznivcov a členov, aby sa aktívne zapojili do tejto aktivity. Viac informácií o tom, ako sa môžete zapojiť, nájdete na freemubarakbala.org

Návštevou tejto stránky sa môžete pripojiť k týždňu protestov. Cez ňu, alebo cez odkaz: https://freemubarakbala.org/statement sa môžete pripojiť k spoločnému medzinárodnému vyhláseniu podporujúcemu požiadavky, ktoré Predsedníctvo Spoločnosti Prometheus žiadalo podporiť zo strany Ministerstva zahraničných vecí a Európskych záležitostí Slovenskej republiky. Ak chcete uviesť svoje meno v zázname podpísaných pod žiadosťou (petíciou) nezabudnite zaškrtnúť pole pod e-mailovou adresou. Súčasne máte možnosť oboznámiť sa s menami tých, ktorí už spoločné vyhlásenie podporili. Svoj podpis pod vyhlásením odošlete stlačením tlačidla Submit.

Alebo sa Odfoťte sa pomocou hashtagu #FreeMubarakBala a tweetujte ho na @PoliceNG , @MalamiSan a @MBuhari … a potom ho uverejnite na všetkých ostatných formách sociálnych médií. Pokračujte v zdieľaní po celý týždeň! Niekoľko príkladov:

Podklad pre tlač #hashtagu nájdete na tomto odkaze: #FreeMubarakBala

Finančne podporte právny tím Mubarak Balu v Nigérii prostredníctvom stránky Medzinárodných humanistov na https://www.gofundme.com/f/free-mubarak-bala.

Ďakujeme vám za vašu podporu tejto dôležitej kampane.

1 Comment on "Týždeň protestov: Sloboda pre Mubaraka Balu"

  1. Lubomir | 2. júna 2020 at 9:35 |

    Je veľmi potrebná medzinárodná reakcia všetkých ľudí, ktorí o tomto fakte vedia . Žiadame aby zodpovedné vládne úrady v Nigérii prijali neodkladné opatrenia, k vyhľadaniu Mubaraka Balu a informovali o tom médiá na celom svete

Leave a comment

Your email address will not be published.


*