300 sekundové symbolické ticho

Dnes, 22. februára 2020, je to presne 300 dní, čo je Mubarak Bala, prezident Nigérijskej humanistickej asociácie, nepretržite a bez formálneho obvinenia zadržiavaný vo väzení.

Právny tím zastupujúci Mubaraka Balu podal dňa 27. januára 2021 na súd žiadosť o jeho premiestnenie do Abuji s cieľom zabezpečiť pre neho spravodlivý proces. Tento krok nasledoval po priaznivom rozhodnutí ctihodného sudcu IE Ekwo, ktorý predsedal zasadnutiu najvyššieho federálného súdu v Abuji. V tomto rozhodutí súd potvrdil, že zadržiavanie Mubaraku Balu porušuje jeho práva na osobnú slobodu, spravodlivý proces, slobodu myslenia, slobodu prejavu a voľný pohyb, ktoré sú garantované v Ústave Nigérijskej federatívnej republiky a v Africkej charte ľudských práv a práv národov.

Napriek tomuto rozhodnutiu súdu doteraz nedošlo k prepusteniu Mubaraka Balu, ani k jeho premiestneniu. Preto Medzinárodní humanisti pripravili na dnešný deň protest a Spoločnosť Prometheus sa k nemu aktívne pripája.

Na protest proti jeho prebiehajúcemu svojvoľnému zadržiavaniu budú humanistickí aktivisti na celom svete dodržiavať symbolické 300 sekundové ticho, sekundu za každý deň, počas kterého je Mubarak Bala doteraz zadržovaný.

Odporúčame našim členom, spolupracovníkom, individuálnym podporovateľom a nasledovníkom, aby vykonali ľubovoľnú kombináciu nasledujúcich krokov:

  • Stiahnite si video 300 sekund ticha a zdieľajte ho na sociálnych sieťach dnes 22. februára 2021 s označením Humanists International s použitím heštegov, (hastag) nasledujúceho znenia: #300DaysWithoutMubarakBala, #FreeMubarakBala #Spoločnosť Prometheus.
  • Stiahnite si titulný obrázok kampane 300 sekúnd ticha  a zdieľajte ho na sociálnych sieťach s označením Humanists International s použitím heštegov, (hastag) nasledujúceho znenia: #300DaysWithoutMubarakBala, #FreeMubarakBala #Spoločnosť Prometheus.
  • Poskytnite dar na fundraisingovú kampaň Medzinárodných humanistov, aby ste pomohli pokryť náklady na právnu obranu a premiestnenie spoločnosti Mubarak na bezpečnejšie miesto, zaručujúce mu spravodlivý proces. Doteraz Medzinárodní humanisti zabezpečili Mubarakovi Balovi právny tím, kterému poslali 5 000 $ k úhrade prvotných nákladov a následne podporu navýšili až na 7 000 $ na pokrytie súčasných následných nákladov právneho tímu Mubaraka.

Spoločnosť Prometheus sa pripojila k aktivitám Medzinárodných humanistov a urobila viacré konkrétne aktivity pre jeho slobodenie ako informujeme v našom článku Mubarak musí byť okamžite prepustený.

Mubarak Bala musí byť okamžite prepustený!

 

Be the first to comment on "300 sekundové symbolické ticho"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*