Wall Street Journal propaguje náboženstvo

Od marca 1998 možno skoro každý piatok v rubrike „Kostoly“ čítať chválospevy o dobrodeniach, ktoré spoločnosti prinášajú náboženstvá, varovania pred liberalizáciou náboženských doktrín a nabádania, aby sa najmä mladí ľudia vracali k bohu.

Dva nedávne články zastávali názor, že vedecké objavy podporujú existenciu boha! Treba si uvedomiť, že tieto noviny sú silne republikánske, zamerané proti Clintonovi a tradicionalistické. Zdá sa, že redakčná rada rozhodla, že štát sa rúti do Gomory a že ho môže zachrániť len návrat k náboženstvu – jedno, či katolíckemu, evanjelickému alebo židovskému, no nie moslimskému. Články a komentáre opačného razenia sú zriedkavé a ozývajú sa najmä v listoch čitateľov, ktorým však okato chýba deklarovaná rôznorodosť názorov. Pri ekonomických novinách (1,8 milióna čitateľov), ktorých poslanie je sekulárne v sekulárnom prostredí, je takýto odklon od predpokladanej neutrality prekvapením len pre toho, čo nevidí do pozadia udalostí a poslania a súčasného stavu masmédií. – R. Š.

1 Comment on "Wall Street Journal propaguje náboženstvo"

  1. Teraz sa píše o jednom novinárovi z toho denníka Wall Street Journal v e-zine Humanisti.sk, ako sa vyjadril, že Slovensko bolo súčasťou Uhorska a Veľkej Moravy, ktorá bola porazená Theodenom a Gandalfom v bitke pri Helmovej rokline.
    Jeho článok: Slovakia: Better Know an Obscure Eurozone Lynchpin
    Komentár k jeho historickým znalostiam o Slovensku: Akú predstavu o Slovensku má americký novinár?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*