Krátke správy

Najbožskejší bonbón sveta

Anglikánska cirkev chce neverným návštevníkom kostola osladiť návrat tabuľkou čokolády. V 160 kostoloch manchesterského biskupstva štartuje pokus, ktorý sa v prípade úspechu rozšíri po celom anglickom štáte.

Po skončení bohoslužby sa už rozdalo 3 500 „zázračných” balíčkov s nápisom „Chýbate nám” tým vychádzajúcim, ktorých  nevidno v kostole často. Okrem čokolády je v balíčku pozvánka na opätovnú, podľa možnosti pravidelnú návštevu božieho domu. Výsledky pokusu, ktorý finančne podporuje jeden zámožný farník a blízky supermarket, sa majú vyhodnocovať aj vedecky.

Nič nové pod slnkom. V Bratislave už dávno brat Pio pozýva na „večeradlo” (? čo je to? v pravidlách to slovo je, ale nie je v Synonymickom slovníku – vraj podvečerná pobožnosť) o 14,00 hod. na Kalváriu pri jaskyni na Hlbokej ceste č. 13 a sľubuje:

!!! Občerstvenie zdarma !!!

*  *  *

Nafukovací kostol

Na prvý pohľad ako hračka, pri bližšom prezretí skutočne posvätný objekt: Pri rozmeroch 15 m výška, 15 m dĺžka a 8 m šírka sa celkom podobá kostolu a je tam miesta pre 60 ľudí. Skôr ako za 3 hodiny je to postavené, pardón, nafúknuté! Keďže pri svadbe nemôže chýbať organ, oltár, a sviečky, dodáva sa spolu, tiež nafukovateľné. Aktuálne a moderné – do vlastnej záhrady. Za 31.500 eur.

*  *  *

Kardinál Lehmann rytierom bláznov

Rytierom Rádu proti zverskej vážnosti sa pre rok 2005 stal kardinál Karl Lehmann. Biskup v Mainzi a predseda Nemeckej biskupskej konferencie je 55. rytierom aachenského karnevalového spolku pre fašiangové oslavy. Titul sa udeľuje osobnostiam, ktoré vo svojom úrade vynikajú ľudskosťou a humorom.

„Kardinál Lehmann hlása radostnú zvesť kresťanstva srdečne teplo, nie ideologicky vášnivo. Ak sa mu prizrieme zblízka, zbadáme zažmurkanie jeho oka. Jeho veselý smiech občerstvuje. Svoje povinnosti plní s humorom – proti zvieracej vážnosti”, teší sa prezident Aachenského karnevalového spolku Dieter Bischoff. (No to sa nedá povedať, ak ide o rovnakopohlavné manželstvá a iné zásady katolíckej viery.) Podľa predpisu sedel kardinál preoblečený za „dobrého pastiera” počas svojej rýmovanej reči v klietke pre bláznov. Z jeho „vtipných” veršov: „Nemám rád, keď sa hovorí o čiernych ovciach – okolo mňa sú skoro samé čierne …  Biela je farba nevinnosti.”

Be the first to comment on "Krátke správy"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*