Križiacke ťaženie proti rovnakopohlavným partnerstvám

Zväz humanistov

Hrozením výpoveďou tým zamestnancom katolíckych zariadení, ktorí uzatvárajú do matriky zapísané rovnakopohlavné partnerstvá, sa katolícka cirkev v Nemecku naďalej pokúša diskriminovať páry homosexuálov a lesbičiek.

Vyhlásenia zástupcov katolíckej cirkvi v tomto smere treba považovať za protizákonný zákaz zamestnávania rovnakopohlavných párov, ktoré sa verejne priznávajú k svojej láske. Hoci Spolkový ústavný súd len nedávno potvrdil zákon o životnom partnerstve, katolícka cirkev neústupne pokračuje na svojej ceste a zatláča homosexuálnych mužov a lesbické ženy na okraj spoločnosti.

Nemecký humanistický zväz žiada katolícku cirkev, aby bezodkladne uznala zákon o rovnakopohlavných partnerstvách a skončila svoje križiacke ťaženie proti nemu. Cirkevné zariadenia (školy, nemocnice, banky) nie sú bezprávny priestor.

Mnohé cirkevné zariadenia dostávajú z verejných rozpočtov miliardové príspevky. Napriek tomu štát pripúšťa, že sa cirkevným zamestnancom obmedzujú ich ústavou zaručené práva. Finančné príspevky pre cirkvi treba urobiť odvislými od toho, nakoľko sa podrobia zákonným predpisom všeobecného finančného práva.

Toľko hovorí Vyhlásenie Nemeckého humanistického zväzu z 13. 08. 2002

Prameň:  Diesseits, č. 60, 16/3, s. 14, 2002.

Be the first to comment on "Križiacke ťaženie proti rovnakopohlavným partnerstvám"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*