Divotvorní liečitelia v Taliansku

Rímsky parlament chystá zákon proti škodlivým dôsledkom boomujúceho (kvitnúceho) okultizmu. Bezprostrednou príčinou je smrť jedného Sicílčana, ktorý umrel po vypití „zázračného nápoja“. Takýmto čarodejstvám sa najnovšie robí veľká reklama aj v talianskej televízii; poslednou novinkou je nápoj proti AIDS (cena ročnej liečby asi 30.000 DM).

V súčasnosti prebieha trestné pokračovanie pre podvod proti 3000 mágom. Mágovia, divotvorní liečitelia a veštkyne sú tradične výhercami na rozsiahlej scéne okultizmu a ezoteriky v Taliansku, ktorá sa v posledných rokoch ešte rozrastá. Odhaduje sa, že 40 tisíc remeselných okultistov má ročný obrat štyri miliardy DM. Ich služby využíva ročne asi osem miliónov Talianov, a to niekedy aj viackrát do roka.

Pre súčasnú hospodársku situáciu je charakteristické, že najnovšie sa klienti nezaujímajú len o pohľad do budúcnosti ako taký, resp. o vývoj svojich spoločenských a osobitne ľúbostných vzťahov, ale čím ďalej tým viac aj o problematiku svojej nezamestnanosti. Ak na to majú, nebude asi ich finančná situácia taká zlá.

Prameň: -jb-; dpa. 11. 10. 2000; Skeptiker, 13/4, s. 207, 2000.

Be the first to comment on "Divotvorní liečitelia v Taliansku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*