Francúzske odhalenie – horiaci Bush

James A. Haught

Znie to neuveriteľne, ale začiatkom roku 2003 povedal prezident Bush francúzskemu prezidentovi Chiracovi, že invázia do Iraku je nevyhnutná z toho dôvodu, aby sa znemožnilo pôsobenie Goga a Magoga, dvoch satanských bytostí apokalypsy.

Čestne. Nebol to žart. V prísne tajnom telefonickom rozhovore vyzýval prezident Spojených štátov amerických jedného z hlavných európskych spojencov, aby sa francúzske vojská pripojili k americkým a napadli Irak, čo je ich poslanie od Boha.

Chirac už nie je prezidentom a voľne rozpráva, že americký líder sa odvolával na ich „spoločnú vieru“ (kresťanstvo) a doslovne povedal:

„Gog a Magog sa na Strednom východe činia … Biblické proroctvá sa plnia … Boh chce túto konfrontáciu; Boh chce tento konflikt, aby sa zničili nepriatelia jeho národa pred príchodom Nového veku.“

Táto bizarná príhoda sa udiala, keď Biely dom zháňal „koalíciu ochotných“ na rozpútanie invázie do Iraku. Chirac vraví, že mu pri Bushovom zavolaní rozum ostal stáť a „čudoval sa, ako môže byť niekto vo svojej viere taký povrchný a fanatický“.

Telefonát nezapôsobil a francúzsky líder nevyhovel Bushovej žiadosti. Miesto toho si jeho štáb vyžiadal od Thomasa Romera, teológa na univerzite v Lausanne, analýzu tejto tajuplnej požiadavky. Dr. Romer podal vysvetlenie, že v Starom zákone existuje Kniha proroka Ezechiela, ktorá obsahuje dve kapitoly (38 a 39) o Gogovi a Magogovi, čo sú hrozné mysteriózne sily, ohrozujúce Izrael. Jahve slávnostne sľubuje, že ich divo napadne, „zavráti ich a dá im krúžky do čeľuste“ a tak ich neľútostne porazí. V Novom zákone existuje mystická kniha o zjavení apoštola Jána, kde Gog a Magog zhromažďujú do boja proti Bohu národy, ale Boh zoslal na nich oheň z neba a „strávil“ ich (Zjv 20, 8).

V roku 2007 opísal Dr. Romer Bushovo čudesné správanie v časopise lausanskej univerzity Allez Savoir. Švajčiarsky týždenník Le Matin Dimanche uverejnil sarkastickú esej „Keď prezident Bush čakal splnenie biblických proroctiev“ a aj francúzska La Liberté sa posmievala: „Čo ich spája? Bush, Chirac, Boh, Gog a Magog.“ Ale iné masmédiá nevenovali tejto zvláštnej správe pozornosť.

Exprezident Chirac potvrdil túto udalosť v dlhom interview pre žurnalistu Jean-Claude Mauricea, ktorý ju vyrozprával vo svojej novej knihe Ak to budete opakovať, zapriem to (Si Vous le Répétez, Je Démentirai – vyšla v marci vo vydavateľstve Plon).

Je to čudné, že hlavné masmédiá ignorujú toto alarmujúce odhalenie, že Bush mohol byť napoly vyšinutý, keď sa pustil do svojej vojny s Irakom. Moje noviny, Charleston Gazette vo West Virginii, sú jediné, čo o tom zatiaľ referovali v USA. V Kanade uverejnil túto historku Toronto Star a nazval ju „čudnejšia ako novinka sci-fi … a svedčí o tom, že záujem o apokalyptické témy vládol v priestoroch Bieleho domu“. Našťastie komentáre online šíria znalosť tejto udalosti.

Francúzske odhalenie potvrdzuje iné známe aspekty Bushových evanjelikálnych presvedčení. Pár mesiacov pred telefonátom so Chiracom sa Bush v roku 2003 zúčastnil jedného samitu v Egypte. Palestínsky minister zahraničných vecí neskôr prehlásil, že americký prezident mu vtedy povedal, že „plní boží príkaz“ poraziť Irak. Biely dom nazval túto správu „absurdnou“.

Nedávno referoval časopis GQ, že bývalý americký minister národnej obrany Donald Rumsfeld pripájal k vojnovým správam, ktoré vlastnoručne odovzdával Bushovi, ceduľky s bojovnými veršami z biblie a obrázkami z bojov v Iraku. Na jednej stálo: „Ber na seba všetky božie zbrane, aby si obstál, keď na to príde!“

Je trápne povedať otvorene, že predošlý prezident USA je nábožensky pojašený cvok, niekdajší pijak nízkej inteligencie, ktorého „Boh zachránil“. Nikdy mu nemala byť zverená moc začať vojnu. Počas šesť rokov Američania nevedeli, prečo rozpútal tento nepotrebný útok na Irak.

Oficiálna zámienka sa ukázala neopodstatnenou: nakoniec Irak nemal zbrane hromadného ničenia a nespolupracoval s teroristami, ako to spočiatku tvrdil Biely dom. Rozpad udávaných príčin viedol k špekuláciám o skrytých motívoch. Uskutočnila sa invázia z toho dôvodu, aby sa získala kontrola irackej ropy? aby sa zaistila obrana Izraela pred moslimami? či aby sa splnila vendeta Bushovho otca proti diktátorovi Saddámovi Husajnovi? Nikto nikdy nenašiel odpoveď.

Teraz k tomu pristupuje ďalšie podozrenie, a to je bláznivá možnosť, že úlohu hralo nejaké nepochopiteľné, nadprirodzené, hlúpe a smiešne biblické proroctvo, čo vrhá znepokojujúci závoj na zbytočnú vojnu, ktorá dosiaľ zabila viac ako štyri tisíc mladých Američanov a daňovníkov stála (americký) trilión dolárov (čo je po našom „len“ bilión, ale aj tak tisíc miliárd alebo milión miliónov dolárov).

James A. Haught je vydavateľ novín Charleston Gazette (West Virginia) a starší vydavateľ dvojmesačníka Free Inquiry.

Prameň: James A. Haught, A French Revelation, or The Burning Bush, Free Inquiry, 29/5, s. 20, august/september 2009.

Preložil Rastislav Škoda

2 Comments on "Francúzske odhalenie – horiaci Bush"

  1. Takúto kopu hlúposti som už dlho nečítal. Niektorí ľudia uveria každému nezmyslu. A čím je to väščia kopa hlúpostí, tím viac tomu veria.

  2. 091006
    Neradno pristať na diskusiu s paranojkom, ale skúsme to. Opíšte prosím tri exempláre hlúposti či nezmyslov z tej veľkej kopy; nemusia byť zvrchu.
    K prekladu predmetného článku dodávam: Ľutujem, že som anglicky nerozumejúcich čitateľov neupozornil, že bush je po anglicky to isté ako po nemecky Busch, a to krík. Takže autor zvýraznil upozornenie na Bushov evanjelikalizmus nepriamou pripomieankou, že v Starom zákone sa Boh zjavil Mojžišovi na vrchu Horeb v podobe horiaceho kríka a zhováral sa s ním, resp. cez neho s celým židovským národom. Žeby fundamentalizmus Bushovcov mal korene v ich „biblickom“ mene?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*