Slováci bez náboženského vyznania – pokračovanie


Najnovšie / →11 / →10 / →9 / →8 / →7 / →6 / →5 / →4 / →3 / →2 / →1 /


fulmekAlexej Fulmek je generálnym riaditeľom vydavateľského domu Petit Press. Podľa jeho názoru sa o niekoľko rokov stanú z novín niečo ako denné magazíny a budú potrební lepší novinári. O bohu si mysli: „Ja by som povedal, že boh je život. …bez nás ľudí by boh neexistoval.“ Tvrdí, že na Slovensku ľudia nečítajú a v porovnaní s Čechmi alebo Maďarmi je u nás nižšia čitateľská aktivita.


ruppeldtovaSilvia Ruppeldtová
je novinárka, občianska aktivistka a prekladateľka zo španielčiny. Žila na Kube a dlhodobo sa venuje problematike Kuby. Svoj postoj k náboženstvu a bohu vyjadruje takto: „Ja neviem čo je to boh a pravdupovediac je mi to úplne jedno. Pre mňa je otázka, či existuje, alebo neexistuje boh úplne, úplne irelevantná.“ Píše však i o súčasnej slovenskej politike, o politikoch vo všeobecnosti a o falošnej morálke.

pietruchovaOlga Pietruchová je známa svojim ateizmom, ku ktorému sa bez rozpakov priznáva ak dostane otázku na túto tému. Hovorí o tom i na videu v rámci projektu 100 názorov: „Nikdy som neverila v existenciu akýchkoľvek nadprirodzených síl…“ Olga Pietruchová bola jednou z iniciátoriek Iniciatívy za možnosť voľby, ktorá vznikla z podnetu ženských a ľudsko-právnych MVO ako reakcia na pokus KDH o novelizáciu Ústavy SR s cieľom zákazu interrupcií. Je Humanistkou roka 2010 a jej ďalšie názory si môžete prečítať na jej blogu.

kabathVojtech Kabáth podnikateľ a výkonný riaditeľ medzinárodného filmového festivalu Bratislava v tomto roku – 2011. k fenoménu boh sa vyjadruje: „Mne ako nevercovi ťažko povedať čo, čo Boh…“ O cirkvi si mysli že: „Cirkev je, ako som povedal, cirkev je firma. Cirkev je firma, ktorá má svoju agendu dlhú cez storočia…, …skôr vnímam cirkev ako záujmovú organizáciu, ktorá možno trošku skĺzla z toho pôvodného zámeru pomáhať ľuďom, ak to niekedy tak aj bolo.“

banasovarVýtvarníčka Renáta Banášová nie je široko známa vo verejnosti. Pokus vyhľadať o nej niečo viac na internete nebol veľmi úspešný. Ale môžeme si jej portrét vyskladať z toho čo otvorene a priamo hovorí o sebe a ako vníma našu spoločnosť práve vďaka projektu 100 názorov na Boha, cirkev a smrť. Je zrejme, že boha pre svoj život nepotrebuje ale zároveň zdôrazňuje: „…rešpektujem ľudí, ktorí v niečo veria.“


Najnovšie / →11 / →10 / →9 / →8 / →7 / →6 / →5 / →4 / →3 / →2 / →1 /


Našim zámerom je túto stránku rozširovať. Pomôžte aj vy. Zašlite nám informácie o tých, ktorí niekde sami o sebe verejne vyjadrili, že nemajú náboženskú vieru, že sú bez náboženského vyznania. Okrem mena je nutné uviesť, poskytnúť presný zdroj kde sa takto vyjadrili, aby sa údaj dal overiť.