Pozývame na Dni humanistov 2023

Milí priatelia,

dovoľujeme si vás touto cestou srdečne pozvať na naše šesťnáste výročné Ceny humanistov 2023, ktoré slávnostne odovzdávame na Dňoch humanistov 2023.

 

Podujatie sa uskutoční 24. júna 2023 o 10:30 h v sále Robotníckeho domu v Banskej Bystrici.

Dni humanistov sú naším tradičným podujatím, na ktorom už po šesťnásty raz udelíme naše výročné Ceny humanistov v dvoch kategóriách – Humanista roka 2023 a Veľvyslanec humanizmu 2023. Spoznajte spolu s nami nových nositeľov tohoto prestížneho ocenenia.

Tento rok počas Dní humanistov prvý krát organizujeme otvorený dialog kňazov a humanistov pod názvom Dialóg možný? Naše pozvanie pozvanie prijali veľmi zaujímaví a inšpiratívni hostia.

Za stranu KŇAZOV:

Rímskokatolícky kňaz v Borinke pri Stupave ThDr. KAROL MORAVČÍK. V súčasnosti je predsedom Teofóra – spoločenstva teológov a záujemcov o teológiu a filozofiu v duchu II. Vatikánskeho koncilu a v kontexte súčasnej vedy a kultúry.

Evanjelický kňaz, bývalý generálny duchovný Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách a zboroch SR, účastník vojenskej misie v Afganistane plk. ThDr. MARIAN BODOLLÓ, PhD. Dnes pôsobí ako duchovný správca Finančnej správy – Daňový a colný úrad v Rimavskej Sobote.

Za stranu HUMANISTOV:

Skúsený ľavicový politik a diplomat, publicista, agnostik PhDr. PETER WEISS. V apríli tohoto roka sa stal predsedom novovzniknutého Inštitútu sociálnej demokracie, ktorého cieľom je presadzovať hodnoty sociálnej demokracie, politiku riešení namiesto politiky nenávisti a podpora demokratickej tradície Slovenska.

Publicista, politický analytik, pedagóg a Humanista roka 2021, sekulárny humanista doc. Mgr. EDUARD CHMELÁR, PhD. Dnes pôsobí naďalej ako aktívny komentátor politického diania a poradca podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky.

Zapojte sa spolu s nami do otvoreného dialógu kňazov a humanistov!

Stretnutia, rozhovory i kultúrny zážitok

Dni humanistov sú súčasne celoslovenským stretnutím členov a sympatiznatov nášho občianskeho združenia i sekulárneho humanistického hnutia spojené s kultúrnym programom a pohostením. V kultúrnom programe vystúpi ĽUDOVÁ HUDBA MATEJA KOVÁČA z Poníckej Huty a FOLKLÓRNA SKUPINA JAVORY A LIESKY z Badína.

Budeme veľmi radi, ak k účasti na našom stretnutí pozvete aj svojich rodinných príslušníkov a priateľov.

Tešíme sa na stretnutie!

 

Be the first to comment on "Pozývame na Dni humanistov 2023"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*