Demokracia v praxi

Členovia Predsedníctva Spoločnosti Prometheus a novinári Stanislav Kizek a Jozef Horváth sa zúčastnili dňa 9. júna 2023 seminára Demokracia v praxi – rok do európskych volieb 2024 s poslancom Európskeho parlamentu  Vladimírom Bilčíkom, ktorú zorganizovala Kancelária Európskeho parlamentu  na Slovensku v spolupráci s Regionálnou organizáciou Slovenského syndikátu novinárov v Banskej Bystrici.

Témou seminára boli priority Európskeho parlamentu. Jedným z kľúčových problémov je predchádzanie zahraničnému zasahovaniu do demokratických procesov a zvládanie boja s dezinformáciami v Európskej únii. V problematike digitálnych služieb upriamuje pozornosť na užívateľov sociálnych sietí a digitálnych platforiem. Všeobecným záujmom je, aby boli ich užívatelia viac chránení. Vladimír Bilčík v diskusii položil otázku: Umelá inteligencia – je to pomoc alebo hrozba? Umelá inteligencia je na ceste stať sa hlavnou technológiou budúcnosti, je kľúčová pre digitalizáciu spoločnosti a preto je pre Európsku úniu jednou z jej priorít. Europoslanec V. Bilčík konštatoval, že je veľmi dôležité vytvoriť pravidlá jej využívania, aby sme ju dokázali účinne regulovať.

Poslanec Európskeho parlamentu v závere zdôraznil, že hoci od volieb do Európskeho parlamentu nás delí ešte niekoľko mesiacov, účasť na nich je veľmi dôležitá. Je to totiž príležitosť podieľať sa na rozhodovaní o tom, aká bude Únia budúcnosti.

Be the first to comment on "Demokracia v praxi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*