Pat Robertson volá po zavraždení Cháveza

Uwe Schmitt

Mohol by to byť zlý žart – keby reverend Pat Robertson (75 r.), americký televízny kazateľ, zakladateľ mocnej Kresťanskej koalície, nebol jedným z najvernejších prívržencov a volebných pomocníkov prezidenta Busha. Caracas žiada ospravedlnenie a minister národnej obrany ako aj zástupca ministerstva zahraničných vecí USA sa od “súkromnej osoby, ktorá toho veľa nahovorí aj natára”, dištancovali. Biely dom mlčí.

Pred miliónom divákov povedal Pat Robertson 21.08.2005:

“Nepriateľovi “imperialistických” Spojených štátov a “pomstiteľovi” ujarmenej oblasti, ktorý rád flirtuje s tvrdením, že USA plánujú naňho atentát, treba dopomôcť k jeho šťastiu. Máme prostriedky na jeho odstránenie a je na čase, aby sme ich použili. Nepotrebujeme novú 200-miliardovú vojnu na zhodenie ďalšieho diktátora.”

Chávez vraj predstavuje štartovaciu rampu pre infiltráciu kontinentu komunistami a islamistami. V roku 1998 vyvolal Pat Robertson škandál proroctvom, že Orlando na Floride bude hurikánmi a inými katastrofami potrestané zato, že sa tu na “gay days” chádzajú homosexuáli a lesby. A v máji tohto roku povedal, že ľavicoví a liberálni sudcovia sú škodlivejší ako pár bradatých teroristov.

Chávez bol práve na návšteve u svojho priateľa Fidela Castra, ktorý pohotovo komentoval:

“Myslím si, že takéto zločiny môže potrestať len Boh.”

Keď pokusy o zavraždenie politických protivníkov kritizuje Fidel Castro, vie o čom hovorí. Podľa vyšetrení amerického senátu prežil už v šesťdesiatych rokoch, to je za prvých desať rokov svojej skoro polstoročnej vlády, nie menej ako osem vražedných komplotov: Pripravili mu otrávené cigary, v jeho rukách mala vybuchnúť zaujímavá mušľa, jeho potápačský oblek preparovali smrteľnými plesňami, viackrát ho mali zastreliť najatí mafiáni a v jeho blízkosti opakovane explodovali výbušniny. Potom čo americký senát vyšetroval v sedemdesiatych rokoch americkú účasť na atentátoch v Kongu, Dominikánskej republike, Južnom Vietname, Čile a na Kube – všade sa dokázala, zakázal prezident Ford akékoľvek atentáty.

Pat Robertson má pech, Chávez šťastie – zatiaľ.

Prameň: Uwe Schmitt, Welt, 26.08.05

Be the first to comment on "Pat Robertson volá po zavraždení Cháveza"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*