Slováci bez náboženského vyznania – pokračovanie


Najnovšie / →11 / →10 / →9 / →8 / →7 / →6 / →5 / →4 / →3 / →2 / →1 /


kukanKariérny diplomat, minister zahraničných vecí, poslanec Európskeho parlamentu Eduard Kukan, o svojom ateizme hovorí otvorene a možno práve to ho hendikepovalo pri kandidatúre na prezidenta SR, predsa len žijeme v krajine kde volí väčšina kresťanov. Pri jednej diskusii, ktorá je uverejnená na internete dostal otázku: Ako bývalý komunista veríte v Boha…? Odpovedal: Celý život som ateista…

bachledovaBlogerka Denisa Bachledová má nad posteľou nápis: „Je suis athée“ vo francuzštine a v angličtine citát od Isaaca Asimova: „Emocionálne som ateista. Nemám žiadne fakty, aby som dokázal, že Boh neexistuje, ale tak silne to tuším, že nechcem strácať čas.“ Ako uvádza na svojom blogu, nemá to so svojim ateizmom ľahké ani vo svojej rodine.

 

hvoreckyMladý aj v zahraničí úspešný slovenský spisovateľ Michal Hvorecký v jednom článku na inzine.sk píše: Je verejným tajomstvom, že katolícki kňazi mávajú potajomky partnerské vzťahy rôzneho druhu. Ako ateista som ten posledný, kto by im to vyčítal. Samozrejme, pokiaľ to nepresiahne do úchylky, napríklad pedofilnej, čo nedávno v USA nabralo až hrôzostrašné rozmery.

blastikovaSlovenka žijúca v Londýne, ktorá miluje život, Evička Blaštíková, neverí v boha a je presvedčená, že: Sme iba my — ľudia a iba MY si môžeme za všetko čo sa kedy stane. MY sme zodpovední za svoje činy a nikto iný než MY náš bude za to trestať alebo milovať. V príspevku na svojom blogu opakuje viaceré otázky: Možno Boh vážne je, ale kto ho stvoril? A kde žije? Prečo sa teda neukáže, keď ho je treba?

uhlarBlaho Uhlár, režisér a zakladateľ divadla Stoka na otázku: Ako sa prihodilo, že ste neveriaci? odpovedá: Ja vlastne neviem, lebo môj otec bol silný katolík a mama je tiež veriaca… Pamätám si, že vždy, keď ma otec dotiahol do kostola, strašne som sa nudil. Nikdy ma nič z toho, čo je okolo cirkevných záležitostí neoslovovalo. občas sám so sebou diskutujem, v čom to je, že mi to nič nehovorí.

kollarovaLucia Kollárová je scenáristka a publicistka. K svojmu ateizmu sa priznáva v článku na prominenti.atlas.sk: …Na to, že som ateistka, som tú dámu upozornila okamžite (nechcela som, aby plytvala slovami a mojím časom), ale nepomohlo a náš rozhovor bol teda popretkávaný Božou láskou, Písmom svätým a ďalšími pojmami z jej slovníka… Nepovažujem za slušné, ak do mňa niekto vzdorovito hustí mne cudzím náboženským slovníkom, aj keď mu opakujem, že toto nie je moja šálka kávy.


Najnovšie / →11 / →10 / →9 / →8 / →7 / →6 / →5 / →4 / →3 / →2 / →1 /


Našim zámerom je túto stránku rozširovať. Pomôžte aj vy. Zašlite nám informácie o tých, ktorí niekde sami o sebe verejne vyjadrili, že nemajú náboženskú vieru, že sú bez náboženského vyznania. Okrem mena je nutné uviesť, poskytnúť presný zdroj kde sa takto vyjadrili, aby sa údaj dal overiť.